Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální situaci vás prosíme, abyste při placení objednávky upřednostili platbu předem na účet nebo online. Na prodejnách preferujeme platby kartou. Děkujeme za spolupráci.

VEŠKERÉ ZBOŽÍ MÁME SKLADEM A I PŘES VELKÝ NÁRŮST OBJEDNÁVEK EXPEDUJEME ZBOŽÍ IHNED.

Selkirk rex - kočka vhodná i do rodiny s dětmi

Milovníci tohoto málo známého plemene se dočkali jeho přijetí a uznání FIFe až v roce 2017, přesto, že plemeno má své počátky už v roce 1967. Svůj název získalo toto plemeno podle pohoří v Montaně. Je známa jak krátkosrstá, tak dlouhosrstá varianta. Toto mladé plemeno je přátelské, přítulné a dobromyslné.

Dana Marečková Dana Marečková V úterý 10.03. 2020

Uznání nového plemene

Fife (Fédération Internationale Féline) plně uznala toto plemeno až v roce 2017. Od té doby mohou jak krátkosrstí, tak dlouhosrstí selkirk rexové získávat tituly a kvalifikovat se na všech světových výstavách. Ve svých genech si nesou výraznou kadeřavost a výbornou povahu.  

Dlouhosrstá varianta vznikla až v roce 1987

Dlouhosrstá varianta je poměrně náročná na péči o srst. Vznikla v roce 1987 křížením perské kočky a exotické kočky. Výsledkem mělo být získání kočky zřetelně jiného vzhledu, a to se také povedlo. Někomu toto plemeno svým vzhledem připomíná mop na podlahu. Je třeba přiznat, že může vypadat trochu legračně, ale důležitá je jeho skvělá povaha. Vývoj srsti u tohoto plemene trvá až dva roky. Je nutné pravidelné pročesávání srsti a četné uhlazování neuspořádaných vln a vlnek. 

Krátkosrstá varianta

Dlouhosrsté varianty plemene vyžadují péči pravidelnou a důkladnou, zatímco u krátkosrstých variant tohoto plemene můžeme nadměrným kartáčováním srsti spíše uškodit. Krátká srst vyžaduje minimální péči. K většímu línání dochází spíše v jarním a brzkém letním období. Jakmile kočku okoupeme, neměli bychom vlnitost její srsti narušit příliš důkladným vyčesáváním ani kartáčováním.

Stavba těla selkirk rexů

Hmotnost dospělých selkirk rexů se pohybuje mezi 3 – 5 kg. Mají dobře osvalená těla středně velké stavby. Působí ale spíše podsaditě. Mají pravoúhlý trup se silným ocasem. Jejich hlava  má střední velikost a plné tváře. Oči a stejně tak i uši by měly stát daleko od sebe. Ostré drápky je nutné pravidelně zastřihovat.

Barevnost plemene

Plemeno selkirk rex je uznávané ve všech barevných varietách, kresbách i odznacích. Na výstavních molech se však vždy více hodnotí struktura srsti, o něco méně pak zbarvení srsti. Jsou povoleny i všechny barvy očí. Srst dlouhosrstých variet selkirk rexů vyžaduje pravidelnou péči, která může být dosti náročná. Struktura srsti i množství vln je proměnlivé v závislosti na počasí.

Plemeno se skvělou povahou 

Dlouhosrstí selkirk rexové patří mezi klidná plemena, která nemají potřebu škrábat nábytek a lozit po záclonách. Pokud si uděláte čas na péči o jejich dlouhou kudrnatou srst, budete odměněni všemi výhodami těchto kočičích mazlíčků. Jedná se o kočky, které jsou přátelské, dobromyslné a přítulné. Lidskou společnost milují a jsou tedy vhodné i pro rodiny s dětmi.  Dokonce výborně snáší i jiné kočky a dobře vycházejí i se psy. Nejsou nijak lenivé, spíše naopak, jsou aktivní a rády si hrají.

 

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.