Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Jak se jednoduše vyznat ve složení krmiv?

Každý zodpovědný majitel by si měl přečíst složení krmiva, které dává svému mazlíčkovi. Chápeme, že pro nezkušené to může být poněkud matoucí, sepsali jsme proto pro vás několik rad, podle kterých můžete vybrat kvalitní stravu.

Jak se jednoduše vyznat ve složení krmiv?
Jana Slováková Jana Slováková Ve čtvrtek 29.12. 2022

Důležitý fakt je, že složení se vždy píše sestupně dle procentuálního zastoupení složek. Takže suroviny na prvním místě je tam nejvíce a té na posledním místě naopak nejméně. Největší důraz tedy budeme klást na složky uvedené na začátku.
Na prvním místě by tedy určitě mělo být maso, které je doplněno vhodnou přílohou jako jsou batáty, brambory, hnědá rýže nebo hrášek. Následovat by měl tuk nejlépe živočišného původu.
Pamatujte, že méně je občas více, jednoduchá složení se obecně lépe tráví a jsou lépe tolerována.Suroviny by měly být jasně definované, co zní lépe, vedlejší produkty živočišného původu nebo sušené jehněčí? Čím přesněji je složka popsaná, tím vetší jistotu máte, co svému mazlíčkovi dáváte. Navíc tak můžete předejít potravinovým intolerancím a případně jednodušeji zjistíte, co vašemu pejskovi může vadit.

Doporučujeme se vyhnout chemické konzervaci, barvivům, dochucovadlům a lepku. Nic z toho rozhodně není zdraví prospěšné. Do zdravé stravy psů a koček určitě nepatří cukr a sůl.
Naopak můžete vyhledávat superpotraviny a bylinky pro podporu zdraví a prevenci různých potíží. Některé granule obsahují chondroprotektiva (jako jsou glukosamin a chondroitin sulfát) pro ochranu kloubů nebo prebiotika pro podporu trávení, třeba manan oligosacharidy nebo frukto oligosacharidy.


Kromě složení je dobré se podívat i na uvedené analytické složky. Zjistíte tak kolik má krmivo bílkovin, tuku, vlákniny nebo vápníku a fosforu. Každému mazlíčkovi bude vyhovovat něco jiného, pro aktivní jedince hledejte vyšší obsah bílkovin i tuku. Naopak pro chlupáče se sklony k přibírání budou lepší receptury s nižším obsahem tuku a vyšším obsahem vlákniny. S výběrem vám rádi pomůžeme.

Chápeme, že pro vás je také důležitá cena. Nicméně je potřeba si uvědomit, že kvalitní suroviny něco stojí. Jen si představte, co v 12 kg pytli za 200 Kč v supermarketu může být, aby se zaplatilo i balné, doprava a marže prodejce.

 

Ing. Jana Zikušková

Nechte se inspirovat článkem a dopřejte svému mazličkovi

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní