Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Dovolená se psem

Dovolená se psem nebo bez něj? Exkluzivní průzkum jak dovolenkují čeští pejskaři.

Dovolená se psem nebo bez něj? To je každé léto velmi častá otázka většiny jejich majitelů. Nechat psa u známých, nejet na dovolenou nebo zvolit destinaci, kam může majitel společně se svým domácím mazlíčkem? Podle nového průzkumu Krmiva-pucalka.cz si Češi většinou volí destinaci, kam mohou i se svým pejskem.

Dovolená se psem
admin hlavní admin hlavní V pátek 15.07. 2016

Ankety se zúčastnilo několik stovek pejskařů z ČR a podle výsledků si většina dotázaných bere svého čtyřnohého miláčka s sebou, nebo si raději dovolenou odřekne.  

„70 % procent pejskařů si volí takovou destinaci, kam může se svým psem. 41 % dotázaných z toho jezdí kvůli svým psům na dovolenou v rámci ČR, protože dlouhé převozy psů nejsou většinou pohodlné pro rodinu ani pro samotného psa. Z toho 15 % dokonce tráví dovolenou pouze na chatě či chalupě, a to opět proto, že pro jejich psa je taková volba příjemnější.  Dalších 19 % raději zůstane přes léto doma, protože nemají psa kam dát nebo nechtějí odjet bez něj. Pouze 11 % dotázaných odjíždí na dovolenou bez svého psa, přičemž 4 % z nich neberou svého psa ani na tuzemskou dovolenou,“ představuje výsledky průzkumu jeho realizátor Martin Pučálka, přední český výrobce přírodních psích krmiv.

„Tento průzkum opravdu ukazuje, že jsme národem pejskařů. A život majitelů se z většiny řídí pohodlím jejich psa. Mnoho lidí raději nejede na dovolenou, než
 by svého čtyřnohého miláčka odložili,“ dodává Martin Pučálka z Krmiva-pucalka.cz.

Auto psům nevadí

Nejlepší volbou transportu pro psa je auto. Cestování autem je podle většiny dotázaných pro pejska bez problémů (78 %), menší část psů je pak v autě nervózní, ale přesto cestování zvládají (18 %). Pouze jedno procento dotázaných v exkluzivní anketě uvedlo, že jejich pes jízdu automobilem nesnáší.

Hotely pro psy nejsou populární

„Samozřejmě občas je nutné odjet někam i bez psa. Jak to v tomto případě řeší majitelé? Podle ankety dává většina majitelů psa ke svým příbuzným (72 %), k někomu, koho pes dobře zná.   21 % dotázaných je nechává u známých či sousedů. Pouze minimum dotázaných (7 %) nechává psa v hotelech pro psy,“ prozrazuje další zajímavé informace realizátor průzkumu Martin Pučálka.

anketa

 

 

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní