Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Ekologicky i pro psy a kočky

Třídíte odpad? Snažíte se chovat šetrně a ekologicky? Není vám lhostejný stav naší planety? Zkuste se zamyslet i nad tím, co pořizujete pro své mazlíčky.

Ekologicky i pro psy a kočky
Jana Slováková Jana Slováková Ve čtvrtek 24.11. 2022

To nejmenší, co můžete udělat je třídit obaly od použitého krmiva. Konzervy a vaničky patří do kovu, plastové pytle zase do plastu. Vždy sledujte symboly na obalu. Dalším ekologickým aspektem je jakou velikost balení, z eko pohledu na věc je samozřejmě nejlepší co největší balení. Je potřeba ale zvážit i velikost a počet vašich mazlíčků. Pytel by neměl být otevřený déle než dva měsíce, jinak může dojít k zvlhnutí granulí a k následnému znehodnocení a časem třeba i plesnivění. Zajímavou variantou je nákup granulí v bezobalovém obchodu.

Protože nám ekologie není lhostejná, tak se snažíme zařadit co nejvíc produktů šetrných k životnímu prostředí. Doporučujeme vsadit na kvalitní produkty, které vám můžou sloužit dlouhá léta. Třeba u obojků lze zvolit kovové přezky místo plastových, které mají prokazatelně delší životnost.

 

Každý správný pejskař sbírá exkrementy po svém pejskovi, sami víte, kolik sáčků denně to někdy je. Jaké používáte? Ideální jsou šetrné k planetě, takže papírové nebo jiné rozložitelné. Existují i sáčky vlastnostmi podobné těm plastovým, jen se po čase rozloží a nezůstanou celou věčnost na skládce.

 

 

Majitelé koček se zase můžou zamyslet nad druhem kočkolitu. Chemický silikagel lze nahradit přírodním bentonitem nebo rostlinnými variantami. Rostlinné kočkolity navíc můžete splachovat do záchodu, takže nemusíte řešit co s použitým stelivem.

Kompostování exkrementů nedoporučujeme z hygienických důvodů.

 

 

Další úhel pohledu je bezpečnost výrobků pro vašeho chlupáče. Misky jsou nejlepší nerezové nebo keramické, plastové nevydrží tak dlouho a mohou se z nich uvolňovat škodlivé látky. Žvýkací hračky pro psy jsou další věc, kterou stojí za to řešit. Můžete zvolit jelení parohy nebo pěnové hračky z netoxické TRP pěny.

 


Zamyslet se můžete také nad uhlíkovou stopou dopravy, volte výrobky, které k vám necestovaly přes celou planetu. Zajímejte se, jestli značky používají lokální suroviny. Zvolte radši české značky, třeba celý sortiment značky Aminela je vyroben v ČR.

 

Čím doma uklízíte? Co vyměnit klasické čisticí výrobky ekologickým enzymatickým čističem? Místo škodlivých chemikálií nečistoty rozloží přírodní enzymy. Navíc jsou tyto čističe bezpečné pro použití v domácnostech s mazlíčky a dětmi. Navíc je jejich použití opravdu jednoduché a velmi univerzální, můžete je použít na vytírání, lokálně sprejem nebo i na nečistoty před praním. Čističe Aminela Clean jsou navíc vyrobeny i certifikovány v ČR. 

 

 

Každý můžeme přispět svým malým dílem a najít si svoji ekologickou cestu. Není nutné začít dělat hned vše správně, ale hlavně se nad tím zamyslet a po malých krůčcích začít. 

Nechte se inspirovat článkem a dopřejte svému mazličkovi

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní