Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Jak vybrat kočičí konzervu

U koček platí, že 100 koček má 100 různých chutí. Každý majitel kočky musí sám přijít na to, co zrovna jeho kočce bude chutnat. Kromě granulí by měla kočka mít každý den i mokré krmivo, třeba kapsičku, konzervu, vaničku nebo maso. Vzhledem k tomu, že většina koček málo pije, je mokré krmivo důležité kvůli hydrataci i kvůli zdravým ledvinám.

Jak vybrat kočičí konzervu
Jana Slováková Jana Slováková V pondělí 12.02. 2024

Pravidelné podávání konzerv by tedy mělo být samozřejmostí, pokud chceme kočkám dát to nejlepší pro jejich zdraví. Jak se ale zorientovat v široké nabídce? Stejně jako u granulí je důležité číst složení. Ideální konzerva by měla obsahovat jen maso, vývar a případně vnitřnosti. V přírodě kočky na rozdíl od psů dávají přednost svalovině před vnitřnostmi. Pes z ulovené kořisti konzumuje nejprve vnitřnosti, kočka naopak maso. Můžete proto pro ně vybrat i konzervy, kde je pouze svalovina.

Pouze svalovinu najdete konzervách s označením „filet“, které obsahují jen maso a vývar z něj. Uvnitř najdete kousky masa, které plavou ve vývaru. Jsou to jedny z nejkvalitnějších konzerv, které můžete koupit. Podobné jsou kapsičky, do kterých se maso dává syrové a vaří se přímo v nich. Vývar může být buď v tekuté formě nebo jako želé, které mají obvykle kočky velmi rády a navíc pomáhá předcházet vzniku bezoárů v trávicím traktu. Pokud nechcete tolik vývaru, můžete si vybrat i kapsičky, do kterých se vkládá syrové maso a dále se jen sterilizuje.

Další oblíbenou formou jsou paštiky. Najdete v nich mleté maso a vnitřnosti. Nejlepší je, když je ve složení co nejvíce specifikováno, co je obsahem paštiky. Může to být třeba namleté maso, srdce, plíce, játra a podobně. Liší se dle hrubosti mletí na paštiky jemné a hrubé. Na povrchu paštik někdy najdete bílé kousky, toho se nemusíte bát, je to pouze tuk. Stejně tak želé po okrajích není na závadu, vzniklo přirozeně při tepelné úpravě masa.

Aby měly kočky ve stravě změnu, můžete někdy zařadit i kousky v omáčce nebo jemnou pěnu. Některé kočky je budou úplně milovat. Pro zpestření můžete někdy zkusit nabídnout i vývar, který může zabezpečit hydrataci stejně dobře jako konzerva. Sami budete muset zjistit chuťové preference vaší kočky. Z našich zkušeností existují dva kočičí tábory: „kuře“ a „ryba“. Je ale možné, že vaší kočce bude chutnat obojí. Strava by měla být pestrá, nebojte se tedy vyzkoušet různé formy a příchutě. Některé kočky to uvítají, jiné jsou zase více konzervativní a vystačí si se svou oblíbenou konzervou. Přejeme hodně štěstí při zkoušení a málo nesnězeného krmiva.

Na závěr jen pár technických připomínek. Konzervy se po otevření rychle kazí, neměly by být v misce příliš dlouho. Otevřené balení uchovávejte v lednici, doporučujeme ho v rámci možností uzavřít. Některé kočky nerady konzumují studené krmivo, konzervu z lednice můžete dát v misce krátce ohřát do mikrovlnky na teplotu „kořisti“. V přírodě má kočka několik malých úlovků za den, je tedy vhodné podávat krmivo několikrát denně po malých dávkách dle vašich časových možností.

Nechte se inspirovat článkem a dopřejte svému mazličkovi

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní