Jak se vyznat v pamlskách
Psích i kočičích pamlsků je na trhu neuvěřitelně moc. Jak se v nich zorientovat?
Jaké jsou druhy?
Hned na začátek je dobré zmínit, že je dobré číst složení i u pamlsků. To bohužel mnoho lidí podceňuje. Na co ve složení koukat? Nejlepší je se vyhnout chemické konzervaci, barvivům, dochucovadel, cukru a soli. Pokud máte bezobilné granule, tak je vhodné vybírat i pamlsky bez obilovin. Často vidíme používání piškotů, které obsahují cukr i obiloviny, což popírá základy zdravého stravování psů.
Zamyslete se také nad podávaným množstvím pamlsků, je dobré ho zohlednit v celkové krmné dávce a případně ubrat krmivo. Někdy jsou psi pamlsky překrmováni a mohou přibírat nebo odmítat bežné krmivo. Pro motivování psů je možné místo pamlsků používat část z denní dávky granulí.
Při výběru se musíte rozhodnout, k čemu a proč chcete pamlsky pořídit. Jiné jsou malé pamlsky na trénink a jiné na zabavení pejska v dlouhých chvílích.
Tréninkové pamlsky vybíráme podle velikosti pejska, měly by být rychle sněděny, abysme neztráceli čas žvýkáním. Pamlsky můžete i nakrájet nebo nalámat. Pozor na měkké pamlsky, které jsou sice lákavé, ale je v nich použita chemická konzervace.
Na dlouhé chvíle jsou vhodné žvýkací pamlsky, které zároveň pomáhají čistit zuby. Takové čístění je pro psa nenásilnou formou a bude se na něj dokonce těšit. Doporučujeme vybrat přírodní sušené pamlsky jako jsou třeba vepřové uši, jelení parohy, buvolí šlachy, ocasy nebo jiné části.
Každý pejsek a kočička bude mít samozřejmě jiné preference. To budete muset sami doma vyzkoušet.