Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Jak vybrat kvalitní krmivo pro psa?

Vybrat vhodné krmivo pro psa není úplně jednoduché a určitě je nutné počítat s tím, že to zabere trochu času. Klíčové je posuzovat kvalitu krmiva výhradně dle složení a dle toho, jak na něm váš domácí mazlíček funguje. Zde je pár doporučení, které by vám výběr mohlo usnadnit.

Jak vybrat kvalitní krmivo pro psa?
Dana Pučálková V neděli ne 18.08. 2019

Hledejte kombinaci čerstvého a sušeného masa!

Kombinace čerstvého a sušeného masa dnes představuje ideální cestu k tomu, aby krmivo obsahovalo dostatek živočišných bílkovin a zároveň vysokou chutnost. Ideální je, když tyto dvě suroviny jsou na prvních místech ve složení krmiva. Pak máte velkou pravděpodobnost, že takové krmivo obsahuje masa dostatek.

Vyhněte se levným a méně vhodným surovinám a náhražkám!

Řada výrobců se snaží na výrobě krmiva ušetřit tím, že použijí levné suroviny jako náhražky. Třeba taková sója má hodně bílkovin, takže s ní výrobci často nahrazují maso, ale pro psa jsou tyto bílkoviny hůře stravitelné. Stejně například pšenice – daleko lepší je, když krmivo obsahuje například rýži nebo brambory. Také se vyhněte různě nespecifikovaným surovinám jako jsou například – produkty živočišného nebo rostlinného původu, různé hydrolyzáty apod.

Chtějte deklaraci, že krmivo neobsahuje umělé konzervanty a barviva!

Když už se snažíme vyhnout umělým konzervantům v lidské stravě, neměli bychom je akceptovat ani ve stravě pro své čtyřnohé přátele. Pokud výrobce jasně nedeklaruje, že nepoužívá umělé konzervanty a barviva, je pravděpodobné, že je používá.

Kvalitní krmivo nemůže být levné!

A zase si můžeme vzít příklad z lidské potravy – pokud chci kvalitní párek, určitě nebude levný, protože je nutné ho vyrobit z kvalitního masa v dostatečném množství. Pokud se vás někdo snaží přesvědčit, že levné krmivo může být kvalitní, určitě mu nevěřte – pokud výrobce použije kvalitní suroviny, dostatek masa, šetrný způsob zpracování – rozhodně nemůže být finální produkt levný.

Jak by mělo krmivo ideálně vypadat?

Pokud budeme chtít skutečně top kvalitní krmivo, mělo by být ideálně bez obilovin nebo bez lepku, mělo by obsahovat kombinaci čerstvého a sušeného masa. V poslední době se velmi osvědčují krmiva s jedním druhem bílkovin, protože taková jsou vhodná pro jedince s normálním, ale i s citlivým zažíváním nebo alergiemi. U takových krmiv je ideální, když si najdete značku, která má více druhů krmiv s jedním druhem živočišných bílkovin a střídáte už jen receptury.  

Jaký by měl být ideální výsledek?

Je nutné si uvědomit, že strava má přímý vliv na zdraví psa. Proto je odpovědností každého, aby svého psa krmil kvalitním krmivem. Kvalitní krmivo by mělo psovi chutnat, měl by po něm být vitální a měl by mít kvalitní a lesklou srst. A jeho stolice by měla být přiměřeně tuhá a v množství úměrném přijatému krmivu.

Další články naleznete na https://www.krmiva-pucalka.cz/clanky/

Kompletní nabídku našich krmiv pro psy a kočky naleznete zde. Jako TOP značku doporučujeme krmivo Marp.

Martin Pučálka

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní