Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Omáčky nejen pro mlsné psy

Mnoho mazlíčků občas odmítá krmivo, co s tím? Problém můžou pomoci vyřešit omáčky, které se dají jednoduše nalít na krmivo. Je to snadný a zdravý způsob dochucení krmiva.

Omáčky nejen pro mlsné psy
Jana Slováková Jana Slováková Ve čtvrtek 13.06. 2024

Ať už krmíte vašeho mazlíčka jakkoli, tak se můžete dostat do situace, kdy mu budete potřebovat ochutit krmivo, aby pro něj bylo ještě atraktivnější. Můžou se hodit i během zažívacích problémů, kdy se omáčkou dá ochutit dietní rýže. Vhodné jsou i pro psy ve zvýšené zátěži, kdy potřebujete, aby pes přijmul vetší množství krmiva. Další cílovou skupinou můžou být nemocní psi, ti v rekonvalescenci nebo feny před porodem a následně kojící. 

Ochucování krmiva by se nemělo dělat každý den, protože hrozí, že by potom chlupáči krmivo bez dochucení nechtěli přijímat. Každý majitel zná svého mazlíčka nejlépe a musí sám zvážit toto riziko. Druhy ochucování se dají případně obměňovat, můžete použít i vývary, konzervy, olej nebo třeba kvasnice. 

Omáčky nebo vývary můžou být dobrým způsobem, jak psy i kočky hydratovat. Můžete je i zředit vodou a zůstanou stále velmi chutné. Zavodnění je důležité hlavně v horkých dnech a u psích sportovců. Svůj význam najdou i ve výživě koček, které instinktivně málo pijí.

Vývary a omáčky si můžete doma pro chlupáče připravit sami nebo sáhnout už po hotových. Nabízíme jehněčí, hovězí, rybí nebo kachní omáčky. Vývary jsou k dispozici jehněčí, hovězí, kachní a z divokého losa

U kupovaných omáček je potřeba hlídat složení, aby neobsahovaly nezdravá umělá dochucovadla. Doporučujeme vybírat monoproteinové výrobky, což znamená, že obsahují jen jeden druh živočišné bílkoviny. Takže třeba v kachní omáčce nenajdete jiné maso než kachní, takové produkty se jednodušeji tráví a jsou vhodné i pro jedince s potravními intolerancemi nebo alergiemi. 

Nechte se inspirovat článkem a dopřejte svému mazličkovi

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní