Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Český spolek Retriever Sport CZ

Znáte český spolek Retriever Sport CZ? Spolek se zaměřuje se na podporu a rozvoj pracovních schopností a dovedností retrieverů v České republice. Spolek organizuje různé akce a soutěže, včetně working testů a dummy trial a my jsme rádi, že Marp může být toho součástí!

Český spolek Retriever Sport CZ
Dana Pučálková V pátek 21.06. 2024

Retriever Sport CZ & Working testy retrieverů 

Working testy retrieverů jsou soutěží, která slouží k posuzování pracovních schopností a dovedností těchto vynikajících loveckých psů. Tyto testy jsou navrženy tak, aby simulovaly různé lovecké situace, ve kterých retrievři excelují. Retrievři neboli přinašeči byli totiž vyšlechtěni pro práci po výstřelu.  Během testů jsou psi vystaveni různým úkolům, jako je aportování na souši a ve vodě, dohledávka v různě obtížných terénech, vysílání na tzv. memory, tvz. blind a spolupráce s psovodem. Retrieveři jsou hodnoceni podle rychlosti, přesnosti a schopnosti spolupráce, a výsledky testů poskytují majitelům cenné informace o pracovních schopnostech jejich psů.

Retriever Sport CZ je český spolek, který se zaměřuje na podporu a rozvoj pracovních schopností a dovedností retrieverů v České republice. Spolek organizuje různé akce a soutěže, včetně working testů a dummy trial.

První letošní working test pořádaný Retriever Sportem CZ proběhl o víkendu 16.-17. března v Milovicích. Soutěž je rozdělena do čtyřech výkonnostních tříd. Pozvání přijali britští rozhodčí Paula & Steve Cullis, kteří se sami celý život věnovali chovu a výcviku labradorů a jsou oficiálními rozhodčími britského The Kennel Club.

Jsme rádi, že Marp může podpořit šikovné psy v práci, pro kterou byli původně vyšlechtění i jejich majitele, pro které se naše produkty staly velmi oblíbenými. 


Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní