Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Saarloosův vlčák s Denisou Láskovou

Saarloosův vlčák je láskou na celý život! Asi každého na první pohled zaujme jeho vzhled. Krásné, elegantně se nesoucí zvíře, které má podobu vlka. Ale tím to nekončí, je potřeba se zajímat o jejich povahu, potřeby i jeho negativní stránku.

Saarloosův vlčák s Denisou Láskovou
Dana Pučálková V úterý 03.10. 2023

Proč jste si vybrala zrovna Saarloosova vlčáka?

Asi jako každého, kdo se na něj podívá, mě zaujal jeho vzhled. Krásné, elegantně se nesoucí zvíře, které má podobu vlka. Ale tím to nekončí, samozřejmě jsem se zajímala o povahu, jeho potřeby i jeho negativní stránku. Po návštěvě naší chovatelky jsem se ale utvrdila, že je to pes pro mě a že mi jeho povaha sedí k mému životnímu stylu. Všeobecně má Saarloos svou hlavu (ne jako jiní psi, že by pro vás udělali, co vám na očích vidí) a je upnutý na svého pána, kterého si vybere na doživotí. V případě, že by někdo toto plemeno nezvládal, nebo na něj neměl tolik času, není jednoduché mu najít nový domov, jelikož pes bude bez svého vybraného člověka strádat. Byl tedy kladen důraz na to, abych si byla 100 % jistá, že mu poskytnu vše, co je potřeba. Samozřejmě pokud má chovatel pocit, že pro Saarloose nebudete vhodným pánem, štěně vám nedá.

Toto plemeno je křížencem německého ovčáka a sibiřského vlka, z něhož přebral i většinu svého charakteru. Někteří jedinci jsou plašší, nedůvěřiví a hůře se s nimi spolupracuje (zvlášť pokud je nezajímají pamlsky ani jídlo), jiní zase můžou milovat lidi, ale nepohodnout se moc s ostatními psy, někteří zase naopak. Co Saarloos, to prostě unikát, mluvím jen z vlastní zkušenosti, mohou být i další případy. Někteří, když odejdete a necháte je chvíli o samotě, vám zdemolují byt a tím nemyslím jen věci, co kde najdou, ale klidně i nábytek. A to platí i na zahradě.

Ale má to i světlou stránku. Je to parťák na doživotí, je váš a vy jste jeho, nebude se vrhat na každého a pouto mezi vámi je něco neskutečného. Měli jsme doma i jiné psy, ale nebylo to takovéto. A samozřejmě díky tomu, že jsou hodně sví, užijete si s nimi spoustu srandy i zážitků.  

Věnujete se nějakým aktivitám se svými psem a jakým?

Určitě nic profi, trénujeme poslušnost, občas si Freki skočí nějakou překážku nebo proběhne tunelem jen tak pro zábavu, když fotím. Hlavně jezdíme na výlety a pohybujeme se v přírodě. V květnu jsme byli i v Rakousku a Itálii pod stanem u jezer a v horách. Nejvíce ho baví prozkoumávání přírody a je úžasné sledovat, jakou z toho má radost nebo jak loví myšky na poli, vtipně u toho skáče.

Co považujete za Váš největší kynologický úspěch?

Byli jsme na pár výstavách a získali jsme CAC a R-CACIB. Samozřejmě jsme je podnikly i kvůli bonitaci, která se podařila a Freki je nyní chovným psem. 

Krmíte granulovaným krmivem a jakým?

Ano, krmíme Marpem a různě to střídáme. Jak příchutě, tak i řady tohoto krmiva. Freki ale doma občas dostává i maso s přílohou, kterou máme také od Marpu. Záleží, na co má zrovna chuť. Mám vybíravce a občas má období, kdy maso nechce a občas nechce granule, zvláště teď v létě preferuje studené maso. Kromě granulek odebíráme konzervy a teď i nové Tetrapaky, které jsou na cesty svou velikostí a váhou ideální. Při cestě Rakousko - Itálie jsem měla plné auto konzerv a granulí na 14 dní. Konzerva pro mě byla jistota, tu nikdy neodmítl.  

Máte nějaký vzkaz pro začínající chovatele či budoucího majitele psa, který se chce aktivně věnovat kynologii?

Pro budoucího majitele psa bych určitě doporučila udělat si průzkum plemen, navštívit i více chovatelských stanic a zjistit, jaké plemeno je pro něj a jeho styl života ideální. Určitě se díky tomu vyhne nepříjemnostem, které by pro něho nebo pro psa mohly nastat. Pokud jste člověk, co je od rána do večera v práci, je ideální plemeno to, které nepotřebuje nachodit denně 20 km, aby byl pes spokojený a naopak, pokud jste cely den venku a někde cestujete nebo běháte apod. určitě je dobré volit plemeno, které s vámi udrží tempo. :⁠-⁠)

 

 

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní