Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)
Doprava zdarma

Dřevěný hlavolam Birthday cake/obtížnost 1-4

Náš kód: HVL003   Kategorie: Hlavolamy

HLAVOLAM PRO PSY - NAROZENINOVÝ DORT NAROZENINOVÝ DORT je dřevěný hlavolam pro psy od rakouské…

Celý popis
Skladem 14 ks
Prodejna a sklad Kbely: > 10 ks
Prodejna Hloubětín: 1 ks
Kdy zboží obdržím?
Balíčkem u Vás: v pondělí 22. 7.
Osobní odběr: v úterý 23.07.
1 470 Kč 1 215 Kč bez DPH

Popis produktu

HLAVOLAM PRO PSY - NAROZENINOVÝ DORT

NAROZENINOVÝ DORT je dřevěný hlavolam pro psy od rakouské značky My Intelligent Dogs vhodný pro psy všech velikostí. Pejsci si na něm osvojí hned několik nových dovedností a především je zábavnou formou přimějete ke zklidnění a přemýšlení. Při hledání ukrytých dobrůtek zapojí hlavně čich, svůj nejpřirozenější a nejrozvinutější smysl. Nalezené dobroty poslouží jako motivace a posléze jako odměna.

Díky promyšlenému designu můžete sami regulovat úroveň obtížnosti, a to množstvím a umístěním jednotlivých herních prvků. K dispozici máte odklápěcí válečky dvou různých velikostí, pohyblivou otočnou desku, odnímatelnou destičku s číslem symbolizujícím věk psího oslavence, čtyři vytahovací zásuvky a velké množství prohlubní na ukrytí dobrůtek. S hlavolamem si tak může hrát pejsek začátečník i psí expert.

POPIS HLAVOLAMU:

Hlavolam sestává z dřevěné kruhové základny se čtyřmi postranními vytahovacími zásuvkami a z vrchní pohyblivé otočné desky. Součástí horní desky jsou čtyři odnímatelné válečky (svíčky), do kterých můžete ukrýt pamlsky. Uprostřed celého dortu je menší posuvná destička, na kterou nalepíte číslo symbolizující věk oslavence (součástí balení jsou nálepky s čísly od 1 do 18). I tato destička je vysouvací a můžete pod ní ukrýt pamlsek. Pod vrchní otočnou deskou jsou další čtyři otvory pro ukrytí dobrůtek.  

Oranžové válečky (svíčky) jsou vyšší a pokud je do dortu umístíte, budou blokovat otevření postranních zásuvek. Pes tak bude muset nejprve vyndat tyto oranžové válečky a až pak si bude moci otevřít zásuvky s dobrotami. Aby oranžové válečky z dortu vytáhl, bude muset uchopit válečky do zubů a jemným tahem vzhůru je vytáhnout. Hnědé válečky jsou naopak nižší a jdou velmi snadno odklopit packou nebo čumákem.

Narozeninový dort obsahuje čtyři hnědé, čtyři oranžové válečky a čtyři vytahovací zásuvky. Celkem nabízí až 21 možností, kam ukrýt pamlsky. A to už je pořádná hlavolamová výzva na dlouhé deštivé odpoledne nebo zimní večery.

JAK SI HRÁT?

 1. Na začátek doporučujeme dát stranou všechny válečky i zásuvky a ukrýt pamlsky pouze do otvorů v základní hrací desce, které jsou zakryté pohyblivou vrchní otočnou deskou. Diskem pootočte tak, aby částečně (později úplně) zakrýval připravené dobroty. Pejsek má možnost otočným diskem volně pohybovat a dostat se celkem lehce k ukrytým dobrotám. Otáčet diskem může packami nebo čumákem, ale každopádně bude muset pracovat trpělivě a pečlivě, jinak se mu disk roztočí příliš rychle a k dobrůtkám se nedostane. Tento typ úkolu je výborný také na procvičení jemné motoriky. Pokud má pes s tímto typem úlohy potíže, pomozte mu se zklidnit a disk jemně přidržte. Tento krok určitě zvládnete i s pejskem začátečníkem.
 2. Pro pokročilejší psy využijte dalších herních prvků a seznamte je v dalším kroku s principem odklápěcích válečků, nejprve těch nízkých hnědých. Uschovejte pamlsek před zraky pejska jen pod jeden odklápěcí váleček, který umístíte do jednoho z mělkých otvorů v základní hrací desce, a nasměrujte ho k němu. Mělo by se mu podařit jednoduše váleček odklopit tlapkou nebo čumákem. Jakmile to zvládne s jedním válečkem, můžete podle libosti přidávat další. Pamlsky vložte do všech mělkých otvorů a přiklopte je válečky (pohyb otočného disku je teď blokován).
 3. V dalším kroku pejskovi představte vyšší oranžové válečky. Pro začátek schovejte dobrotu jen pod jeden tento váleček a dejte psovi prostor, aby ho zkusil vyndat sám. Pokud mu to nepůjde, vydatně ho chvalte vždy, když ho alespoň napadne vzít váleček do tlamy. Klidně mu tuto snahu odměňte i pamlskem z ruky. Důležité je, aby pochopil, že tyto válečky je potřeba vyndat pomocí tlamy a zubů.
 4. Jako poslední prvek doporučujeme psovi představit vytahovací zásuvky. Opět celý hlavolam odstrojte od ostatních herních prvků a schovejte pamlsek jen do jedné zásuvky. Tahem zubů za provázek zásuvku pes vysune a vychutná si svou dobrotu. 
 5. Jako bonus a pomyslnou třešinku na dortu uschovejte dobroty také pod vysunovací destičku uprostřed.
 6. Jednotlivé prvky hlavolamu můžete libovolně kombinovat. Hrajte si s jejich množstvím. Vyzkoušejte také umístění hlavolamu na vyvýšené místo (třeba stoličku), i to přinese pejskovi novou výzvu k zamyšlení.

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ:

 • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
 • Začínejte s méně hracími prvky. Je to dobré pro koncentraci pejska na jednu část hlavolamu k řešení a zvyšujete tak pravděpodobnost jeho úspěchu. Také tím omezujete možnost ztráty motivace.
 • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
 • Buďte trpěliví i vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a popřípadě mu upravte náročnost hlavolamu tím, že se vrátíte k jednodušším prvkům nebo snížíte počet použitých součástek. Můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
 • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná.
 • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si vaši společnou chvíli!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pejska nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začal některou součástku nebo samotný hlavolam kousat, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

PÉČE O HLAVOLAM:

Hlavolam nechte po použití volně stát, aby mohly jednotlivé prvky po případném oslintání vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

OBSAH BALENÍ:

 • Kruhová základní hrací deska o průměru 33 cm, výška 7 cm (výrobce doporučuje pro psy všech velikostí)
 • 4 hnědé válečky, 4 oranžové válečky, 4 zásuvky, pohyblivý disk, základní hrací deska, karton se samolepkami čísel k vylepení na dort 
 • Návod na použití
 • Originální balení od výrobce v pevné papírové krabici s potiskem

MATERIÁL:

Narozeninový dort je vyroben z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí.

Hlavolam Narozeninový dort splnil po sérii testů všechny požadavky rakouského zákona na ochranu zvířat a byl zařazen mezi doporučené výrobky pro interaktivní hru se psy. Seznam těchto výrobků najdete na https://www.tierschutzkonform.at.

Hlavolam Narozeninový Dort měl už i svou televizní premiéru! Na ČT1 v pořadu "Všechno co mám ráda" ho vyzkoušel pes Jonáš:

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní