Infolinka +420 602 335 885 ( Po - Čt: 8 - 16hod
Pá: 8 - 15hod)

Nové lízací podložky Amarago v prodeji!

Kdo by neznal tolik oblíbené interaktivní lízací podložky, které jsou již dlouhý čas opravdovým hitem pejskařů i majitelů koček. A není se čemu divit! Jednoduchá silikonová podložka a tolik benefitů!

Nové lízací podložky Amarago v prodeji!
Dana Pučálková Ve středu 20.03. 2024

Interaktivní lízací podložky jsou různých tvarů, velikostí i barev. Na většině takových podložek jsou na zadní straně, ať už malé nebo větší přísavky, pomocí kterých lze podložku umístit i do výšky např. na lednici, kuchyňskou skříň nebo vanu a sprchový kout.

A proč takovou podložku pořizovat?

Důvodů je hned několik. Díky olizování zvíře uvolňuje napětí, zklidňuje jej, zabaví nudu nebo zpomalí přísun potravy.

Během lízání zvíře uvolňuje endorfiny, hormony štěstí, díky čemuž je klidnější a spokojenější. Lízací podložka je skvělý pomocník při činnostech, které vaše zvíře příliš nemusí jako jsou koupání, stříhání drápků, česání a pod. Tyto činnosti pomůžete lehce překonat vašeho psa či kočku tím, že podložku vhodně umístíte (na vanu, sprchový kout, lednici a pod.), potřete oblíbenou pochoutkou a zatímco váš mazlíček zdolává pochoutku lízáním, vy poklidně provedete potřebné úkony. Psovi i kočce můžete takto pomocí lízací podložky překonat stres, zahnat nudu nebo navodit dobrou náladu.

Lízací podložka má další nespornou výhodu, a to že zpomalí přísun potravy. To jistě dokáží i takzvané proti hltací misky. Nicméně díky mnohem delšímu lízání potravy z lízací podložky se tvoří větší množství slin. Ty do potravy přidávají trávicí enzymy, které napomáhají lepšímu trávení. Zvíře tak nejen lépe potravu tráví, ale zabaví ho a ještě mu přinese uvolnění a uspokojení. Tvorba slin pomáhá i k čištění dutiny ústní a zdravým zubům.

A jak tyto malé šikovné podložky použít?

Stačí vybrat správný tvar a především velikost, potřít oblíbenou pochoutkou jako jsou paštiky, masové konzervy, tvaroh nebo bílý jogurt a položit na podlahu nebo umístit do výšky tak, aby zvíře na podložku pohodlně dosáhlo. Díky vytlačeným tvarům potravu jen tak nezdolá. 

Lízací podložky Amarago jsou z netoxického materiálu a misky lze mýt i v myčce. 

Doporučujeme zvíře nenechávat s miskou o samotě. Mohlo by dojít ke kousání misky samotné a jejímu poničení. 

Nechte se inspirovat článkem a dopřejte svému mazličkovi

Podobné články

V srovnávači máte 0 produktů

Zobrazit porovnaní