
Září – měsíc povědomí o bolesti u zvířat
Září už pomalu končí. Věděli jste ale, že je to měsíc povědomí o bolesti u zvířat? Zvlášť některé druhy zvířat dokážou přirozeně svou bolest velmi dlouho skrývat. Z domácích mazlíčků se jedná…
Kde budeme na výstavě? Co je u nás nové? Na co máme akci? Vše se dozvíte zde.
Září už pomalu končí. Věděli jste ale, že je to měsíc povědomí o bolesti u zvířat? Zvlášť některé druhy zvířat dokážou přirozeně svou bolest velmi dlouho skrývat. Z domácích mazlíčků se jedná…
Sítnice v očích lidí i psů jsou složeny ze dvou stejných typů nervových buněk, tyčinek a čípků. Přesto lidé a psi vidí velmi rozdílně. Jak je to možné?
Dovolená a cestování se psy je dnes běžnou záležitostí. Každé léto však veterináři musí řešit řadu opakujících se problémů. Připomeňme si alespoň základní podmínky, které musíme splnit pro cestování…
Rádi chodíte po horách? A berete s sebou rádi vašeho pejska nebo to plánujete? Přinášíme vám článek od zkušené pejskařky Terezy Brožkové, která se s vámi podělí o své zkušenosti.
S jarem a přicházejícím létem se asi většina z nás začne vydávat se svými pejsky na delší a vzdálenější výpravy. Určitě by byla škoda nechat pejsky doma, dovolená se psem ale potřebuje nějakou…
Ne každý výběr štěněte může být šťastný. Jak postupovat při jeho výběru, abychom vybrali co nejlépe? Základem je dobrá informovanost o chovateli, rodičích štěněte, samotném štěněti a návštěva…
Při koupi buďte zodpovědní. Je to závazek na mnoho let! Pes se stane skutečným členem rodiny, a jako takový má i on své potřeby, které musíme uspokojit.
S rozvojem diagnostických metod ve veterinární medicíně stoupají i počty zvířat s diagnózou mozkové příhody, tedy něčeho, co bylo dříve považováno za vzácné jak u psů, tak u koček.
Slinivka (pankreas) má v organismu velmi důležité funkce, produkuje nejen inzulin a glukagon (hormony zodpovědné za hospodaření s krevní glukózou), ale také trávicí enzymy. A právě narušená produkce…
Po článcích Než začneme s canicrossem a a Vybavení na canicross se dnes podíváme na téma s názvem Základní canicrossové rituály. Jak uvidíte sami, jedná se o téma důležité a měli bychom mu věnovat…
Možná jste se už někdy, například na komentované prohlídce v zoologické zahradě, setkali s pojmem enrichment. Ten by se dal doslova přeložit jako obohacování. O co přesně se jedná v případě zvířat a…
V prvním článku Než začnete s canicrossem jsme se podívali na to, jak s pejskem pracujeme do chvíle, než ho poprvé zapřáhneme do canicrossového postroje a vyzkoušíme opravdový tah.
Jako u všech psích sportů je základem i pro frisbee správná motivace. Frisbee není jen o tom, že psovi disk hodíme a on ho přinese. Musíme ho s diskem seznámit, naučit ho jak disk správně chytat,…
Češi jsou jednoznačně národem pejskařů. Spousta z nás se svým čtyřnohým parťákem tráví čas nejen doma a na procházkách, ale vyráží s ním také na dovolenou nebo nejrůznější vícedenní výlety. V tomto…
Způsobů, jak dnes můžete aktivně trávit čas se svým psím parťákem, se nabízí velké množství. Canicross je bezesporu jedním z nich. V zásadě se jedná o běh se psem, kdy pes běží před vámi zapřažený v…
Osteoartritida je u lidí i u psů běžně chápána jako nemoc výhradně starších jedinců. Avšak psi se s osteoartritidou často potýkají již ve velmi mladém věku a tento problém se u nich řeší zbytečně až…
Vyjadřuje váš pes svůj obdiv a úžas nad některými osobami tak, že se před nimi vyčurá? Nemáte ponětí, proč to dělá? Pak bude dobré, zásobit se raději dostatečným množstvím úklidových prostředků a…
Víkendy a svátky působí jako magnet na problémy, alespoň to tak vypadá na mnoha veterinárních pracovištích, které poskytují pohotovostní služby. Pomineme-li případy: ”Našel jsem na psovi klíště….” či…